Szybki i stabilny VLC 2.0

W zeszłą sobotę programiści wydali stabilną wersję popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC. Na oficjalnej stronie producenta można pobrać program dla systemów Windows, Mac i Linux, jednak nie została jeszcze opublikowana wersja dla 64-bitowego systemu Windows, a tylko 64-bitowego Mac OS X.

W nowej wersji dodano eksperymentalnie obsługę dysków Blu-ray. Aplikacja w wersji 2.0 jeszcze nie dostarcza bibliotek AACS i BD + DRM, które są potrzebne do odtwarzania zabezpieczonych kopii płyt Blu-ray.

Inne zmiany w nowej wersji programu to: stworzenie nowego rdzenia wyjścia wideo, nowe wyjścia wideo dla systemu Windows 7, Android i iOS i wielowątkowego dekodowanie H.264, MPEG-4 oraz WebM. Twórcy również dodali wsparcie dla wielu profesjonalnych kodeków i formatów, w tym HD jak również obsługę kart SDI i HD-SDI dla wejścia w Linuksie. Użytkownicy systemów Mac korzystają ze wsparcia rozszerzeń oraz integracji z OS X Lion, a wciąż kontynuowane jest wsparcie dla OS X 10.5 i zaawansowanych użytkowników komputerów PC.

VLC 2.0 zwiększa wydajność dekodowania na systemach z wielordzeniowymi procesorami, które obsługują sprzętowe dekodowanie GPU.

 

Użytkownicy, którzy nie chcą aby odtwarzacz pamiętał, które filmy były odtwarzane, można wyłączyć funkcję historii w ustawieniach interfejsu.

 

Jeśli chcesz sie przekonać co nowego jest w programie VLC Media player 2.0, to tutaj jest bezpośrednich link do pobrania.

Do tego artykułu dotarto za pomocą fraz:

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój ostatni wpis