Fragmentacja iOS vs Android

Apple prezentuje dane na temat fragmentacji iOS i zawstydza tym samym Google

Idąc śladami Google, Apple zaczęło prezentować dane przedstawiające fragmentację iOS na stronie przeznaczonej dla deweloperów tym samym zawstydzając tego pierwszego.

Fragmentacja iOS nie mogła być bardziej zawstydzająca dla Google ponieważ, cóż… nie ma jej. iOS 6, który pojawił się w zeszłym roku, znajduje się na 93% wszystkich urządzeń z iOS. To zostawia niewiele miejsca dla iOS 5, który znajduje się na około 6% urządzeń oraz dla pozostałych wersji iOS, które zamykają się w jednym procencie.

Android nie ma powodów do śmiechu. 36.5% urządzeń wciąż działa pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. Obecnie to najpopualrniejsza wersja tego systemu, która została upubliczniona 3 lata temu. Jell Bean jest najnowszą wersją Androida i znajduje się na 33% urządzeń. Wersja Ice Cream Sandwich z 2012 roku posiada 25% udziałów na rynku.

Fragmentacja iOS vs Android

Nie jest to żadna niespodzianka. Wersja Androida, którą otrzymujemy po zakupie urządzenia najczęściej pozostaje pierwszą i ostatnią, z której skorzystamy. Zarówno producenci jak i operatorzy nie palą się do aktualizacji. Jedynie Google ze swoimi urządzeniami Nexus utrzymuje je aktualnymi i ma małe możliwości zmuszenia partnerów do aktualizacji z uwagi na to, że system jest oparty o otwarty kod źródłowy.

Sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku Apple, który nie tylko oferuje możliwość aktualizacji oprogramowania już w dniu jego premiery, ale również wspiera każdą z wersji przynamniej dwa lata. To sprawia, że deweloperzy mogą być spokojni o kompatybilność ich aplikacji z urządzeniami, nawet kiedy te mają różne wielkości ekranu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój ostatni wpis