2013-03-18-image-3

Google pracuje nad listą zadań dla Google Drive

Google prawdopodobnie pracuje nad usługą, która ma celować w produkty takie jak Evernote. Usługa ta ma nazywać się Google Keep i w ostatni weekend została zauważona przez jeden z serwisów.

Zostało zrobione kilka zrzutów ekranu, które ukazują narzędzie pozwalające na robienie notatek, list zadań oraz możliwość przypinania zdjęć. Interfejs nawiązuje do reszty usług Google, takich jak Google Drive. Notatki możemy przeglądać w formie miniatur, które możemy kolorować lub archiwizować.

Najprawdopodobniej będzie również możliwość wyszukiwania, jak przystała na giganta który swoją pozycje budował wyszukiwarką. Nie jest to pierwsza przesłanka na temat nowej usługi. Już w lipcu 2012 roku Google przypadkiem opublikowało na Google+ zrzut ekranu, na którym widać przycisk “zapisz do Google Keep”.

Sama usługa będzie najwidoczniej działać jak Web Clipper od Evernote, i możliwe że będzie dość dobrą alternatywą dla takich usług jak Pocket czy Instapaper, które pozwalają na zapisanie artykułów do późniejszego przeczytania. Została znaleziona pod adresem http://drive.google.com/keep, chociaż obecnie nie ma możliwości skorzystania z usługi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój ostatni wpis