Dropbox ulepsza funkcje udostępniania plików

Obecnie Dropbox już oferuje kilka rozwiązań, które pomagaja nam synchronizować nasze pliki pomiędzy naszymi komputerami, telefonami czy tabletami. Teraz firma wykonuje kolejny krok, ułatwiając możliwość dzielenia się naszymi plikami z innymi osobami, nawet tymi, które nie korzystają z tej usługi. Jedyne, czego potrzeba to publiczny link do dokumentu.

Zmiany te są rozszerzeniem obecnych możliwości udostępniania i nie robią znacznej różnicy. Do teraz, gdy użytkownicy chcieli coś udostępnić, musieli przenieść to do folderu Public, który jest zlokalizowany w głównym folderze Dropboxa. Po umieszczeniu pliku użytkownik mógł uzyskać specjalny link umożliwiający pobranie pliku. Dropbox przyznał, że to rozwiązanie sprawiło, że wielu użytkowników nie miało nawet pojęcia o możliwościach udostępniania.

Innym rozwiązaniem była możliwość udostępnienia całego folderu, jednak można to było zrobić wobec innego użytkownika Dropboxa.
Od dziś możemy uzyskać link do każdego indywidualnego pliku lub folderu, bez znaczenia, gdzie pożądane pliki lub foldery są umieszczone w usłudze. Obecnie wystarczy na jakiś element kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie Get link. Mobilna aplikacja oraz interfejs webowy również obsługują nowe funkcje, więc możemy udostępniać dowolne pliki w dowolnym miejscu z dowolnego urządzenia.

Każdy, kto uzyska link, zostanie przeniesiony do strony, gdzie plik będzie mógł być pobrany lub podejrzany w przeglądarcy. Planowane jest wsparcie wielu formatów dokumentow, wpliczając to pliki Photoshopa, PDF, Word czy zdjęć/wideo o wysokiej rozdzielczości.

Do tego artykułu dotarto za pomocą fraz:

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój ostatni wpis