Usprawnione motywy w Windows 8

Posted by
/

Jeśli chodzi o personalizację, Windows 7 w porównaniu do jego poprzedników oferuje więcej możliwości. Łatwość w towrzeniu kompozycji doprowadziła do stworzenia wielu motywów i pozwoliła użytkownikom tego systemu na całkiem dobre dostosowanie interfejsu do własnego gustu. Wraz z wydaniem Windows 8 Consumer Preview możliwości personalizacji pozostały na równie dobrym poziomie, a nawet pojawiło się kilka usprawnień.

Wszystkie motywy z Windows 7 będą w pełni kompatybilne z Windows 8, jednak motywy w pełni wspierające wszystkie funkcje Windows 8 nie będą mogły być używane przez Windows 7. Microsoft pracuje nad nowymi funkcjami związanymi z personalizacją, takimi jak Auto Color, wsparciem dla panoramicznych ekranów czy lepszym wsparciem dla wielu monitorów.

Pierwszą nową funkcją jest Auto Color. Tradycyjnie, w Windows 7 przy wyborze motywu mamy możliwość wybrania koloru Aero. W Windows 8 kolory te będą automatycznie dostosowywane do dominującego koloru na obecnej tapecie. Nie będzie trzeba dłużej ciągle zmieniać samemu kolorów czy używać programów firm trzecich. Jeżeli funkcja ta nie będzie nam odpowiadać, będziemy mogli ją wyłączyć.

Drugą nową funkcją w Windows 8 ma być wsparcie dla panoramicznych motywów. Takie motywy będą mogły dostosować tapetę pomiędzy dwoma monitorami. W poprzednich systemach wymagało to trochę kombinowania, żeby uzyskać efekt panoramiczny, który nie zawsze wygląda estetycznie. Ta nowa funkcja oznacza, że nasze zdumiewające tapety będą bez większych trudności dopasowywane do naszego układu monitorów. Warto dodać, że panoramiczne motywy będą również automatycznie dostosowywać się do komputerów tylko z jednym monitorem.

Poza wsparciem dla panoramicznych motywów w Windows 8, Microsoft zmienił również sposób, w jaki będą działać tapety dla dwóch monitorów. W poprzednich wersjach systemu Windows, podczas podłączania do komputera dwóch monitorów, jedyne co mogliśmy domyślnie uzyskać to jedną tapetę wyśrodkowaną na obydwu ekranach. W Windows 8 będziemy mogli wybrać inną tapetę dla każdego ekranu. To dobrze, że Microsoft kontynuuował usprawnianie systemu personalizacji, który swój początek miał miejsce w Windows 7.

Dobrze, że stare motywy będą również wspierane, gdyż w Internecie można znaleźć wiele bardzo fajnych motywów, ktorych szkoda by było, gdyby nie mogły zostać wykorzystane w najnowszej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft. Nie jest niczym dziwnym, że motywy z Windows 8 nie będą kolaborowały z Windows 7. Sam system personalizacji nie ma wiele wspólnego z interfejsem Metro, którego personalizacja będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Do tego artykułu dotarto za pomocą fraz:

Leave a comment

hea7en poszukuje redaktorów!

Poszukujemy redaktorów w celu rozwijania serwisu. Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Zapisz się do naszego newslettera!

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Ostatnio o nas pisali