Microsoft wprowadził istotne zmiany w Skydrive

Posted by
/

Microsoft wprowadził aplikacje dla jego usługi hostingowej dla plików – Skydrive. Teraz użytkownicy mogą mieć dostęp do plików oraz ich synchronizację. Użytkownicy desktopów mogą korzystać z nowej aplikacji Microsoftu na systemach Windows i Macintosh. Użytkownicy systemów z rodziny Windows mogą skorzystać z aplikacji tylko gdy mają system Windows Vista lub nowszy.

Pojawiły się jednak inne istotne zmiany w usłudze. Dla przykładu, Microsoft zmniejszył dostępne miejsce dla wszystkich tych użytkowników, którzy korzystali z mniej niż 4GB. Wcześniej użytkownicy mieli aż 25GB darmowego miejsca, obecnie zostało ono zredukowane do 7GB.

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia miejsca. Za 34zł rocznie możemy uzyskać dodatkowe 20GB. Jeżeli potrzebujemy więcej, za 84zł możemy przez rok korzystać z dodatkowych 50GB. Dla wymagających istnieje opcja 100GB za 169zł rocznie.

Zakupu można dokonać za pomocą karty kredytowej jak i PayPala.

Aplikacja dla Skydrive działa podobnie do jej odpowiednika od Dropbox‘a. Użytkownicy systemu Windows muszą ją zainstalować, a następnie zalogować się za jej pomocą do usługi Windows Live. Po zalogowaniu się, folder SkyDrive zostanie utworzony obok folderu użytkownika w systemie. Folder będzie dostępny automatycznie na liście ulubionych w Windows Explorer, a wszystkie pliki w nim zawarte będą synchronizowane z usługą.

Użytkownicy systemu Windows muszą wziąć również pod uwagę fakt, że SkyDrive umożliwia przeglądanie wszystkich plików z systemu, który został podpięty pod usługę  poprzez stronę internetową. Pomimo dodatkowych zabezpieczeń, którymi te pliki są objęte, warto rozważyć czy ta funkcja nie pogorszy bezpieczeństwa naszych plików.

Użytkownik może zarządzać dostępnością plików tylko z poziomu strony – nie ma możliwości zmiany ustawień udostępniania z poziomu urządzenia. Jedyną możliwością wyłączenia udostępniania z poziomu urządzenia jest usunięcie pliku z usługi.

Nowi i starzy użytkownicy moga pobrać aplikację z oficjalnej strony usługi.

Nowa odsłona usługi hostingowej Microsoftu ma być kolejnym krokiem w stronę integracji usług internetowych z nadchodzącym systemem Windows 8. Nie trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że aplikacja mogłaby zawierać więcej opcji udostępniania.

Sama aktualizacja chyba miała wyrównać poziom do innych usług tego typu, chociaż już wcześniej synchronizację mogliśmy uzyskać za pomocą Live Mesh.

Leave a comment

hea7en poszukuje redaktorów!

Poszukujemy redaktorów w celu rozwijania serwisu. Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Zapisz się do naszego newslettera!

Aby zapisać się do newslettera, wpisz swój adres email poniżej. Otrzymasz email z informacją, jak potwierdzić subskrypcję.

Ostatnio o nas pisali