Facebook podał do publicznej wiadomości ostateczny termin wejścia na giełdę – 17 maja. IPO Facebooka jest mocno wyczekiwane już od przynajmniej roku. Ma być to największe IPO podmiotu internetowego w historii. Jeżeli Securities and Exchange Commission nie będzie miało żadnych zastrzeżeń, 17 maja potentat sieci społecznościowych wejdzie na giełdę.

Prawdopodobnie wycena Facebooka będzie wynosiła około 100 miliardów dolarów. To połowa wartości Google, które jest uznawane za głównego wroga tej sieci społecznościowej. Facebook większość przychodów osiąga dzięki reklamom serwowanym użytkownikom jego sieci oraz dzięki transakcjom wirtualnej waluty, z której zgarnia 30%. Skrótem giełdowym będzie „FB”.

Oczekuje się również, że Facebook osiągnie miliard użytkowników w końcu 2012 lub na początku 2013 roku. W końcu roku 2011 liczba użytkowników wynosiła 845 milionów. Według pewnych raportów powstałych po przejęciu Instagrama, Facebook jest warty około 104 miliardów dolarów. Prawdopodobnie na końcu 17 maja wartość ta będzie dużo wyższa.

Unknown source

 

Co o tym s&#261dzisz?